Puppies - štěňátka - "Z" litter

 

Father - Coburn Meyta Samhain on fire

Meyta Marche du Monde x Fusilier fan danzer At Coburn

Impor USA

CAJC, CAC, CWC ,CACIB.

Beautiful male with the super character.

 

 

 

 

 

Mother - Uhura Niota Krylov

Patriot Krylov x Russian Revenge Krylov

2 x r.CAC, 2 x CAC

Very elegant female with the super character.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechna štěňata mají nový domov - věřím že výborný

All
puppies have a new home - I believe that great.

 

 


Novinky - news

 

Zufa Cenva - Čenva je ve spolumajitelství s paní Erikou Reiszovou. Žije v Bratislavě. Letos splnila podmínky pro udělení coursingové licence a má naplánovanou závodní a výstavní kariéru. Věříme že bude v obojím úspěšná.

 

Cenva is co-ownership with Mrs. Erika Reiszova. Lives in Bratislava. This year has fulfilled the conditions for granting licenses coursing and racing and has scheduled shows. We believe that both will be successful.

 

 

 

Zodiac - je ve spolumajitelství s panem a paní Jakob. Žije v Lipsku - Německo. Na Středoevropské výstavě získal res.CAC ve střední třídě. Má před sebou slibnou výstavní kariéru.

is in co-ownership with Mr. and Mrs. Jakob. He lives in Leipzig - Germany. The Central european sighthound show won the res.CAC in the middle class. He has a very promising show career.

 

 

Ze zahav - majitel MUDr Pavla Valešová. Na Středoevropské výstavě chrtů získala titul CAJC, Středoevropský vítěz mladých - fena.

Velmi nadějná mladá fenka.

Dr. Pavla Valešová owner. The Central Exhibition sighthound won CAJC, Central Junior Winner - female.

Very promising young girl.

 

 

ZZ Top - zůstala doma. Spolu se svým otcem, získala druhé místo v soutěži párů na Mezinárodní výstavě v Praze. Fenka s velkou budoucností.

stayed at home. Together with his father, won second place in the pairs competition at the International Exhibition in Prague. Female with a great future.